Kiedy zauważysz ze coś jest nie tak? 

 

Nawracające zapalenia pęcherza moczowego to problem przede wszystkim kobiet. Ze względu na budowę anatomiczną: krótka cewka moczowa, bliskość odbytu kobiety narażone są na przedostawanie się do układu moczowego bakterii bytujących zwykle w jelicie grubym np. bakterii E.Coli. Jeśli do zakażeń dochodzi częściej niż dwa razy w ciągu pół roku lub trzy razy w roku mówimy o nawracających infekcjach. Mogą one powodować znacznie poważniejsze problemy niż ból i dyskomfort.

 

Odpowiednia profilaktyka infekcji pęcherza moczowego.

 

  • Picie minimum 1,5 litra płynów w ciągu dnia.
  • Odpowiednia higiena, szczególnie osób aktywnych seksualnie.
  • Wybieranie oddychającej bielizny z naturalnych materiałów.
  • Indywidualnie dobrana suplementacja.

 

Jak przywrócić układowi moczowemu jego naturalną odporność?

 

Regeneracja prawidłowej flory bakteryjnej pęcherza trwała dosyć długo. Ale niestety tak to już jest, że jeśli raz poważnie zainfekuje się układ moczowy, a w konsekwencji należy przyjąć antybiotyk lub chemioterapeutyk, to infekcje mogą ciągle nawracać.

 

Regeneracja flory bakteryjnej powinna trwać około 8 miesięcy.

Najważniejsze, aby zapamiętać, że Furagina od tego momentu to ostateczność.

 

Kuracja składa się z kilku preparatów przyjmowanych w 3 etapach:

 

Pierwszy etap:

Preparat Urosept (ziołowy preparat moczopędny który ma za zadanie przepłukać nerki i układ moczowy)

Propozycja dawkowania: Należy przyjąć minimum 2 opakowania po 60 tabletek. Pierwsze opakowanie bierzemy 3x2 tabletki drugie opakowanie 3x1 tabletka.

 

Drugi etap:

Żurawina np. preparat Żuravit, Urinal po 60 kaps.

Propozycja dawkowania: Należy przyjmować minimum 3 miesiące 2x1 tabletka. Preparat ma za zadanie stworzyć powłokę na ścianie pęcherza, która będzie zapobiegać przywieraniu bakterii patogennych.

 

Trzeci etap:

Probiotyki. To jest najważniejszy etap. Polecam Solgar Advance Multi bilion(drogi, ale warty swojej ceny) Sanprobi Super formuła albo Sanprobi Barier, Lakcid. Ta kuracja jest najdłuższa. Powinna trwać od 4 miesięcy w górę.

Należy przyjmować dobry probiotyk w dużej dawce. Jeśli na opakowaniu jest napisane 1 kaps dziennie zaleca się przyjąć 2 kapsułki.

 

Czwarty etap:

Podtrzymanie rezultatów. Trzeba zapomnieć o Furaginie i innych antybiotykach. W momencie zakażenia przyjmujemy Urosept 3x3 tabletki, pijemy ogromne ilości ciepłej wody z cytryną i bierzemy supergorącą kąpiel, a po kąpieli prosto w dresy i kocyk. Pewnie okaże się, że leczenie pęcherza w momencie infekcji będzie trwało dłużej-ok 7-8 dni i będzie cięższe, niż w przypadku wzięcia Furaginy(która na ogół działa już po 3 dawce), ale nie wolno się złamać i pozwolić organizmowi samemu zwalczyć infekcje. W taki sposób organizm sam się uodparnia i staje się silniejszy.

Istnieje na rynku również szczepionka uodparniająca układ moczowy Uro-Vaxom. Wydawana jest z przepisu lekarza, wiec wymaga konsultacji lekarskiej.

 

Nawracające zapalenia pęcherza moczowego.

15 stycznia 2020

APTEKA 

La Vie